KATALOG POSTACI


A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
Thor Thor

Prawdziwe imię i nazwisko: Thor Odinson
Inne pseudonimy: Siegmund, Siegfried, Dr. Donald Blake, Jake Olson, Sigurd Jarlson, Eric Masterson
Aktualny status: Znajduje sie w Asgardzie w Oklahomie, niezwiązany z żadna grupą
Uniwersum: 616
Klasa: bóstwo
Narodowość: Asgardczyk
Debiut: Journey into Mystery #83 [1962]
Powiązania z grupami: Bogowie Asgardu, Avengers, Warriors Three, Thor Corps

Zdolności:
Po spożyciu Złotych Jabłek, jego życie zostało wydłużone. Najpotężniejszy z panteonu bóstw Asgardu, obok Odina, Thor jest w stanie robić rzeczy daleko przekraczające jego pobratyńców jak stawienie czoła Wężowi Midgardu czy najsilniejszym istotą jak Hulk czy Hercules. Thor był nawet zdolny do dzierżenia Miecza Odina podczas pojedynku z Celestialem. W czasie walki Thor potrafi wpasć w stan tak zwanego Szaleństwa Wojownika, który to czasowo zwiększa jego siłę. Jest wyszkolony w walce wręcz i bronia białą, jak młoty wojenne, miecze i buławy.

Thor posiada dwa przedmioty wspomagające go w walce. Pas Siły i młot zwany Mjolnirem. Pierwszy przedmiot podwaja jego siłę, a drugi pozwala mu na kontrolę pogody, latanie, projekcje energii i jej absorbowanie, tworzenie przejść między wymiarami, manipulacje materią i najbardziej ofensywne z ataków God Blast i Anti-Force.

Przejmując Odinforce był zdolny robić tak niesamowite rzeczy jak rekonstrukcja księżyca czy zniszczenie Destroyera. W pewnym momencie stał sie potężniejszy nawet od swojego ojca, powstrzymując ciąg Ragnarok.


Uwagi:
Bóstwo piorunów.


Zobacz bios

  • Dodaj do:
  • wykop.pl