Loading ...
Brak wpisu w katalogu, aktualizacja juz niedlugo :)
cover
cover
page
page
page
page
page
page
Astonishing Thor #1 (2010-11-24)

Scenariusz: Robert Rodi
Rysunki: Mike Choi

Postacie:

* Thor

* Heimdall, Zephyr

* Ego, Stranger


Potężna burza szaleje nad Manhattanem, dokonując ogromnych zniszczeń. Na miejsce przybywa Thor, który chce powstrzymać żywioł. Ciska swoim młotem w błyskawicę. Nagle widzi przed sobą zjawę Zypher – władczynię wiatrów. Kobieta wymawia imię herosa, po czym znika. Odinson zastanawia się, co się wydarzyło i czy ta potworna burza była jej wytworem, jednak jej moce nie były nigdy aż tak potężne. Wracają do niego wspomnienia o ich wspólnej przeszłości i romansie. Rozmyślania herosa przerywa Heimdall, który prosi wojownika o przybycie do Asgardu. To, co ma do powiedzenia, jest powiązane z tragedią, jaka właśnie wydarzyła się w Nowym Jorku.

Jakiś czas później Thor ląduje obok ruin Asgardu, gdzie czeka na niego strażnik tęczowego mostu. Jego zdolności pozwalają mu wyczuć ogromny obiekt, który przemierza odległe miejsca galaktyki, kierując się wprost ku temu światu. Zakłóca to ruch planet i gwiazd.

Thor udaje się w podróż, aby powstrzymać ten obiekt. Drogę umila sobie wspomnieniami pierwszego spotkania z Zephir. Był wówczas młodym bogiem, który lubił oddawać się różnym rozrywkom jak alkohol i hazard. Podczas jednej z gier w kości odkrył, że jest oszukiwany i musiał rozprawić się z oszustami. Nie jest mu dane dokończyć to wspomnienie, ponieważ dociera na miejsce. Ze zdziwieniem odkrywa, że tajemniczy obiekt to Ego. Po chwili namysłu udaje się na powierzchnię żyjącej planety.

Podlatuje do twarzy Ego i prosi o rozmowę. Ten rozpoznaje go i pozwala mu się zbliżyć. Thor chce wiedzieć, co planeta tu robi, ale zostaje zbyty stwierdzeniem, że to nie jest sprawa boga. Na informację o problemach na Ziemi odpiera, że go to nie obchodzi. Odinson ląduje więc i ma zamiar przemówić planecie do rozsądku poprzez swój młot, zostaje jednak powstrzymany. Przed bohaterem pojawia się Stranger, który zabrania herosowi wtrącanie się w przeznaczenie Ego. Thor chce wiedzieć, dlaczego jest to dla niego tak ważne. Kosmiczny byt odpiera, że jest twórcą planety. Następnie trafia boga piorunów promieniem, który wyrzuca go na orbitę.


Spell

  • Dodaj do:
  • wykop.pl