Loading ...
Brak wpisu w katalogu, aktualizacja juz niedlugo :)
cover
cover
page
page
page
page
page
page
Astonishing Thor #2 (2011-01-26)

Scenariusz: Robert Rodi
Rysunki: Mike Choi

Part 2 of 5

Postacie:

* Thor

* Zephyr, Collector [Taneleer Tivan]

* Ego, Alter Ego


Thor dryfuje nieprzytomny w pustce kosmosu. W pobliżu jest też jego młot. Po chwili heros odzyskuje przytomność. Wydaje mu się, że wyczuwa czyjąś obecność. Przypomina sobie ostatnie wydarzenia związane ze Strangerem. Chwyta swój młot i rusza w pogoń za Ego. Ma nadzieję go wyprzedzić i jako pierwszy dotrzeć do celu planety. Kiedy go pozna, łatwiej będzie mu wymyślić sposób, w jaki uspokoić żywą planetę.

Udaje mu się dotrzeć do statku należącego do Tangleera Tivana. Wchodzi na pokład, gdzie znajduje gospodarza. Idą razem galerią, wzdłuż której znajdują się jego okazy. Collector ma nadzieję, że Thor zechce zasilić jego kolekcję, ale Odinson go rozczarowywuje. Dochodzi do walki. Thor powala przeciwnika swoim młotem, ten jednak podnosi się i celnym ciosem posyła boga w kierunku zbiorników z okazami. Jeden z nich uszkadza się, co wyraźnie denerwuje gospodarza. Widząc to, złotowłosy ciska swoim młotem niszcząc kilkanaście zbiorników. Kiedy Thor grozi zniszczeniami w sąsiedniej sali, Collector uspakaja się. Teraz mogą spokojnie porozmawiać. Thor informuje go, że podąża w tym kierunku Ego i zastanawia się, co spośród eksponatów tu zebranych może go interesować. Tangleer chyba wie, o co chodzi i chce zabrać tam gościa. Przerywa im pojawienie się Zephyr. Thor zakłada, że była tu przetrzymywana i dlatego pokazała mu się w astralnej formie. Kobieta zaprzecza. Nie ma takich mocy i nie myślała o gromowładnym od czasu ich wspólnej nocy tysiące lat temu. Heros prosi, aby kobieta dołączyła do nich, póki ta zagadka nie zostanie rozwiązana.

Wszyscy przemierzają statek, kierując się do ogromnej sali, w której, jak się okazuje, lewitują gigantyczne kryształy. Każdy z nich zawiera kieszonkowy świat. W jednym z nich przetrzymywany jest brat Ego, stworzony w tym samym czasie przez tego samego człowieka. Collector liczy na to, że wkrótce będzie miał w swej kolekcji obie planety. Thor chce zniszczyć kryształ, ale gospodarz staje mu na drodze - Jeśli to zrobi, kieszonkowi wszechświat rozrośnie się i zabije ich wszystkich. Nagle Zephyra popycha od tyłu herosa, który wpada do kryształu. Kobieta przyznaje, że została tu pierwotnie uwięziona, ale teraz jest kochanką Collectora. Ten sprowadził tu Thora w konkretnym celu: posłuży za pokarm dla żywej planety.


Spell

  • Dodaj do:
  • wykop.pl