Loading ...
Brak wpisu w katalogu, aktualizacja juz niedlugo :)
cover
Amazing Spider-Man #504 (2004-02-01)

Scenariusz: J. Michael Straczynski, Fiona Avery
Rysunki: John Romita Jr.

"Chasing a Dark Shadow" - part 2

Postacie:

* Spider-Man [Peter Parker], Loki

* Morwen

* Tess Black


Cytat numeru:

Loki o hot dogu: "How can you eat things when you do not even know what they are?"
Spider-Man: "Hey, it's the American way, pal. You don't like it, go back to Philly where you come from."
Loki: "Back to where?"
Spider-Man: "Skip it, I..."


Spider-Man i Loki siedzą na dachu wieżowca i rozmawiają o planie powstrzymania Morwen. Nagle zaczyna wiać, a ich oczom ukazuje się kobieta, która czeka na decyzję Parkera. Peter stwierdza, że nie rozumie tych wszystkich magicznych spraw i proponuje, aby bogini porozmawiała z Lokim. Bóg kłamstw jednak rozpoznaje w niej Tess Black, swoją córkę. Ten fakt zwiększa szanse planu powstrzymania Morwen. Łatwiej będzie oddzielić esencje bogini od kobiety. Loki postanawia podstępem podejść Morwen. Proponuje, że zastąpi Spider-Mana i wraz z kobietą będzie szerzył chaos. Bogini nie godzi się na to i rozpoczyna się walka pomiędzy nią a Laufeysonem i Ścianołazem.


W czasie walki Loki dostaje się do umysłu Tess. Tam proponuje pomoc kobiecie w zwalczeniu Morwen. W momencie, kiedy bogini chaosu ma już zabić Parkera, Asgardczyk oddziela esencję Morwen od swojej córki. Dzięki temu, zło zostaje zażegnane. Po chwili Loki wraz z Black znika z oczu Petera.


Parker udaje się do biblioteki, aby poszukać w internecie informacji o Morwen, albo chociaż o Tess Black. Znajduje jedynie adres kobiety. Postanawia się pod niego udać.


Na miejscu znajduje opuszczone mieszkanie wystawione na sprzedaż. Po chwili jego oczom ukazuje się Loki. Asgardczyk informuje Spider-Mana, że z Tess jest wszystko w porządku. Zadbał jednak o to, aby jego córka nie pamiętała nic z wydarzeń, które miały miejsce dzień wcześniej, co powinno być dla niej najlepszym wyjściem. Po chwili daje superohaterowi runę z adresem kobiety i prosi go, aby pilnował dziewczynę przed niebezpieczeństwem, a także o to, aby nie mówił jej nic o tym, co zaszło z Morwen. Artefakt będzie również służył, by w razie potrzeby Spider-Man mógł się z nim skontaktować.


Undercik

  • Dodaj do:
  • wykop.pl