[THORSDAYS] Pierwsze miliony

2011-04-29 23:22:07 - Zakrza - źródło: Hollywood Reporter

picture
Thor dzisiaj zadebiutował w Polsce i wielu innych krajach, jednak już od środy zarabiał na pokazach przedpremierowych, a od tygodnia pokazywany jest w Australii. Jak radzi sobie najnowsza superprodukcja Marvel Studios na polu finansowym?

W sumie "Thor" zarobił 23 miliony dolarów. Tylko we czwartek na jego koncie znalazło się 8 z nich.

We Francji film zgromadził tego dnia 1,6 miliona zielonych. Mniej więcej tyle, ile "Iron Man" i "Wolverine". W ciągu dwóch dni Francja przyniosła 2,9 miliona przychodu.

W Niemczech w dzień otwarcia film zarobił 1,2 miliona wyprzedzając "Wolverine'a" o 33%, a "Iron Mana" aż o 115%. W dwa dni zyskał 1,5 miliona $.

Wyniki w innych krajach kształtują się następująco: Wielka Brytania - 3,9; Rosja - 0,11; Malezja - 0,26 (najwyższe otwarcie filmu Marvela w dzień nieświąteczny).

W Australii w pierwszy tydzień produkcja zgarnęła 9,7 miliona (5,8 w dniu premiery), czyli o 29% więcej niż "Iron Man" w analogicznym okresie.

W sumie "Thor" pokazywany jest już w 56 krajach. Premiera w USA i Kanadzie już za tydzień, a kolejne nasze raporty niebawem.

Wszystkie atrakcje THORSDAYS znajdziecie TUTAJ.

Opiniami dotczącymi "Thora" możecie podzielić się z nami na forum. Jeśli nie widzieliście jeszcze filmu i wolicie nie psuć sobie niespodzianki, zajrzyjcie TUTAJ. Jeżeli chcecie podzielić się opiniami po seansie, zapraszmy do TEGO TEMATU.
  • Dodaj do:
  • wykop.pl