SERIE WYDAWANE AKTUALNIE

Incredible Hulk
To tutaj się wszystko zaczęło. Uwięziony w sercu eksplozji jądrowej doktor Robert Bruce Banner, ofiara niezbadanego promieniowania gamma, został opętany. Teraz pod wpływem najmniejszego stresu lub złości przekształca się w mroczną personifikację swojej stłumionej wściekłości i furii, w najpotężniejszą istotę, jaka kiedykolwiek chodziła po tej ziemi. Przekształca się w niewiarygodne monstrum... the Incredible Hulk.
Pierwotnie seria ta trwała od 1962 do 1963 roku, ale w 2009 postanowiono reaktywować ten tytuł i powrócono do niego z nową, zsumowaną numeracją, obejmującą niemal wszystkie komiksy, w jakich kiedykolwiek występował Hulk, a nawet kilkadziesiąt takich, w których go nie było. Dlatego po numerze #6 od razu pojawia się #600. Uroku całej sprawie dodaje fakt, że akurat tej pierwszej serii o Hulku nie uwzględniono podczas owego sumowania.

Champions vol. 2
Najmłodsi członkowie Avengers, wraz z grupą innych nastoletnich herosów, tworzy własną grupę.

Weapon H
Ostatnie dzieło Projektu Weapon X, krzyżówka Hulka i Wolverine'a, zniszczyło swoich twórców - co jednak zrobi teraz?

Immortal Hulk
Hulk znowu żyje - i wraca do transformacji wraz z porami dnia i nocy.


SERIE ZAKOŃCZONE

Hulk
Z miesięcznika Incredible Hulk vol. 2 odrzucono przymiotnik "incredible", aby zrestartować przygody zielonego olbrzyma od numeru pierwszego. Miesięcznik ten żył tylko jedenaście odcinków, potem z powrotem przywrócono "incredible" do tytułu. Jest kontynuowany w miesięczniku Incredible Hulk vol. 3.

Incredible Hulk vol. 2
Kolejna odsłona przygód Hulka. Jest to kontynuacja przygód zielonego olbrzyma z miesięcznika Tales to Astonish, dlatego zaczyna się od numeru #102. Jest kontynuowany w miesięczniku Hulk.

Incredible Hulk vol. 3
Jest to kontynuacja serii Hulk. Do tytułu przywrócono przedrostek Incredible, ale zachowano nową numerację. I w ten oto sposób otrzymaliśmy trzeci volum przygód zielonego olbrzyma zaczynający się od numeru #12. Pod koniec serii, Hulk przestał się w niej pojawiać, a zastąpili go Herc i Amadeus Cho, dlatego po numerze #112 nastąpiła kolejna zmiana tytułu i seria jest kontynuowana jako Incredible Hercules.

She-Hulk
Jennifer Walters jest najlepszą prawniczką w świecie Marvela, ale jako She-Hulk jest też jedną z najsilniejszych superbohaterek. Teraz w jej życiu otwiera się zupełnie nowy rozdział, w którym równie ciężkie boje przyjdzie jej toczyć na sali sądowej, jak i na polu walki.

She-Hulk vol. 2
Dalsze losy najbardziej zielonej prawniczki Marvela. Tym razem, oprócz problemów zawodowych, czeka na nią także masa kłopotów osobistych, a do tego zamieszanie na skalę kosmiczną.

Marvel Team-Up vol. 3
Wspólne przygody najróżniejszych postaci Marvela.

Defenders
Druga po Avengers największa grupa bohaterów, która skupia się na zagrożeniach nieziemskiego pochodzenia. W składzie m.in.: Dr Strange, Hulk, Silver Surfer, Moondragon, Valkyrie. W numerze #125 do tytułu dodano przymiotnik New.

Defenders vol. 2
Grupa zostaje zebrana ponownie, aby zapracować na tytuł najgorszego komiksu dekady.

Savage She-Hulk
Pierwsze przygody Jen Walters jako She-Hulk, trochę poważniejsze i te mniej okrzesane.

Sensational She-Hulk
Najbardziej odjechane przygody She-Hulk w historii.

Marvel Team-Up vol. 2
Krótki powrót do idei Marvel Team-Up.

Hulk vol. 2
Przygody... czerwonego Hulka?

Skaar: Son Of Hulk
Planeta Sakaar. Niegdyś zielona, pełna flory i fauny, po Planet Hulk całkowicie martwa, opuszczona i nieprzyjazna. Na jednym z wielu bezkresnych pustkowi, nagle zaczęło się coś dziać. Ziemia zaczęła się kotłować wypluwając z siebie potoki gęstej lawy, by po chwili począć wielkiego, długowłosego, zielono-szarego olbrzyma. To właśnie z jej wnętrza wyszło cudem ocalałe dziecko Caiery, to tak właśnie narodził się Skaar, syn Hulka! A to jego historia.
W czasie trwania tej serii, poznajemy bliżej hulkowego syna. Dowiadujemy się znacznie więcej o historii samego Sakaar i zostają nam przedstawieni kolejni mieszkańcy tej planety. Po dwunastu numerach, seria zmienia tytuł i jest kontynuowana w miesięczniku Son Of Hulk. Nie ma już w niej Skaara, ale jak się później okazało, nie był to jedyny syn Hulka i Caiery.

Tales To Astonish
Seria w wiekszosci numerów prezentowała po dwie historie, gdy jej żywot zakończył się przeistoczyła się w Incredible Hulk vol. 2.

Marvel Adventures Hulk
Są to przedruki starych komiksów o Hulku sprzed dziesiątek lat i nieco odrestaurowane oraz unowocześnione spojrzenie na klasyczne historie z udziałem zielonego olbrzyma. Nowi scenarzyści i nowi rysownicy, ale przygody mniej więcej te same. Tytuł ten skierowany jest raczej do młodszego czytelnika, ma na celu w prosty sposób przybliżyć i objaśnić najważniejsze wydarzenia oraz postacie w uniwersum Marvela. Głównymi bohaterami są tu Hulk, Rick Jones oraz ich małpka.
Wszystkie wydarzenia dziejące się w komiksach z imprintu Marvel Adventures, mimo iż każdy pojedynczy numer można traktować jako osobną historię, mają miejsce w jednym uniwersum, Ziemi 20051.

Incredible Hercules
Jest to bezpośredni ciąg dalszy przygód Herculesa oraz Amadeusa Cho z serii Incredible Hulk vol. 3. Od kilku miesięcy to oni byli głównymi bohaterami, a Hulk zaliczał w tym tytule jedynie występy gościnne, albo nie było go wcale. Dlatego właśnie seria zmieniła tytuł na Incredible Hercules, a numeracja została kontynuowana. Zmiana ta nastąpiła w numerze #113.

Son Of Hulk
Jest to kontynuacja serii Skaar: Son Of Hulk. Planeta Sakaar została zniszczona, a Skaar wygnany na Ziemię, dlatego jego imię znikło z tytułu. Lecz jak się okazało, nie był to jedyny syn Hulka i Caiery. Jego brat, Hiro-Kala, ujawnił swoje pochodzenie i poprzysiągł zemstę na Galactusie, istocie odpowiedzialnej za zniszczenie rodzinnej planety.

Marvel Feature

Incredible Hulks
Kontynuacja serii Incredible Hulk. Rodzina Gamma powiększyła się. Do przygód Hulka dołączyli, czasem na krótko, Red Hulk, Red She-Hulk, Korg, A-Bomb, Skaar, Hiro-Kala, She-Hulk. Dlatego zdecydowano o zmianie tytuły i zwiększeniu częstotliwości do 2. numerów na miesiąc.

Incredible Hulk vol. 4

Defenders vol. 4
Defenders w śledztwie mającym doprowadzić ich aż do fundamentów uniwersum Marvela.

nAVALONy
Kulisy pracy w redakcji Avalon marvelcomics.pl.

Indestructible Hulk

Red She-Hulk

She-Hulk vol. 3

Hulk vol. 3

Savage Hulk

Zupełnie nowa seria! Alan David pisze i rysuje najnowszy hit, w którym Hulk zmierzy się z... X-Men!?!?!?! Poznaj wstrząsający sekret który łączy Profesora Xaviera i Bruce'a Bannara. Gościnnie Leader i Amobination!

A-Force vol. 2
Singularity, postać zrodzona z kieszonkowego uniwersum, tworzy zespół do walki z zagrożeniami z całego Multiversum.

Totally Awesome Hulk
Największy fan Hulka - Amadeus Cho, Mastermind Excello - sam został Hulkiem. Co teraz?

Hulk vol. 4
She-Hulk wraca i nie spodoba Wam się, gdy będzie wściekła.


MINISERIE WYDAWANE AKTUALNIE

Girl Comics

Infinity Countdown: Champions
Champions wyruszają w kosmos, by pomóc Nova Corps.


MINISERIE ZAKOŃCZONE

1602: New World
Sequel miniserii 1602, opowiadający o przygodach bohaterów w Ameryce.

Civil War
Tragiczny wypadek staje się pretekstem do uchwalenia ustawy o rejestracji superbohaterów. Strony zostają wybrane, rodziny podzielone, przyjaźnie zerwane, zaczyna się wojna.

Civil War: Front Line
Reporterzy Sally Floyd i Ben Urich śledzą wydarzenia w tle Civil War, by opowiedzieć o tym, jak wpływa ona na życie zwykłych i niezwykłych ludzi.

Onslaught Reborn
Onslaught powstaje zza grobu, dzieki mocy powstalej na wskutek odebrania mocy Xavierowi i Magneto podczas M- Day. Jego celem jest Franklin Richards, ktory ucieka do alternatywnego swiata...

World War Hulk
Hulk powraca z wygnania, na które skazali go członkowie Illuminati

World War Hulk: Front Line
Relacja dziennikarzy odnośnie krucjaty Hulka. Spojrzenie na całą sytuację oczyma mieszkańców Nowego Jorku.

World War Hulk: Gamma Corps
Miniseria przedstawiająca losy Gamma Corps, którego członkowie zostali w przeszłości pokrzywdzeni przez Hulka. Wyposażeni przez generała Rykera w supermoce ruszają do ataku na Zielonego Olbrzyma. Ale czy mogą ufać swojemu przywódcy?

World War Hulk: X-Men
Hulk domaga się od Xaviera odpowiedzi na jedno, proste pytanie. Na drodze stają mu praktycznie wszyscy X-Men.

Secret Wars
Tajemniczy Beyonder porywa ziemskich superbohaterów i ich przeciwników na swoją planetę, by obserwować ich zmagania. Oprócz X-Men występują także Avengers, Fantastic Four, Spider-Man i wielu innych.

Secret Wars 2
Tym razem Beyonder przybywa na Ziemię, by dowiedzieć się więcej o jej mieszkańcach, nie jest tu jednak mile widziany.

Wolverine/Hulk
Okazuje się, że najwięcej kłopotów dwóm superbohaterom może sprawić duch małej dziewczynki.

Hulk/Wolverine: Six Hours
Sześć godzin - tyle czasu mają dwaj bohaterowie na uratowanie przed śmiercią pewnego chłopca.

1602
Wizja świata Marvela przeniesionego do XVII wieku.

Abominations
Powrót do rzeczywistości Future Imperfect w towarzystwie grupy zielonych paskudztw.

Banner
Niech Was nie zmyli tytuł, to Hulk znowu sieje zniszczenie.

Defenders vol. 3
Dr. Strange, Namor, Silver Surfer i Hulk w nowej, nie całkiem poważnej przygodzie.

Doc Samson
W zamierzchłych czasach roku 1995, niejaki Dan Slott wpadł na pomysł, aby pozbierać wszystkich znanych zielonowłosych bohaterów i wcisnąć ich do jednej minserii, a żeby było śmieszniej, główną rolę powierzył najmniej znanemu z nich. Tak oto Hulk, She-Hulk, Polaris oraz debiutująca Geiger pomogli Leonardowi Samsonowi w rozwiązaniu zagadki seryjnego zabójcy. Żeby nie było wątpliwości - również zielonego.

Doc Samson vol. 2
Kolejne dziwne przypadki najbardziej zielonego psychiatry na świecie.

Heroes Reborn: The Return
Ziemscy bohaterowie zostali zamknięci w kieszonkowym wszechświecie przez Franklina Richardsa, ale Celestianie domagają się unicestwienia jednego ze światów.

Infinity Crusade
Tym razem bohaterowie muszą zmierzyć się z uosobieniem dobrej strony Warlocka, która za wszelką cenę chce zaprowadzić pokój we Wszechświecie. Goddess jest uosobieniem dobra, jednak jej plan naprawy Wszechświata może okazać się dla niego zgubny.

Infinity Gauntlet
Kiedy Thanos zdobywa Klejnoty Nieskończoności i zagraża całemu Wszechświatu, ziemscy superbohaterowie stają do walki z nim.

Infinity War
Aby lepiej władać Klejnotami Nieskończoności, Adam Warlock odrzucił swoją dobrą i złą osobowość. Teraz ta zła część próbuje przejąć władzę we Wszechświecie, zaczynając od przejęcia kontroli nad ziemskimi bohaterami.

The Sensational She-Hulk: Ceremony
Shulkie plus antyczny artefakt równa się kłopoty.

World War Hulk Aftersmash: Warbound
Dalsze losy sojuszników Hulka, którzy przetrwali krucjatę i walczą o przeżycie.

World War Hulk Aftersmash: Damage Control
Komu S.H.I.EL.D. może zlecić porządki w Nowym Yorku po wizycie Hulka? Oczywiście najlepszym w branży budowlanej, czyli Damage Control.

Last Defenders
Defenders powracają!

Secret Invasion
Miniseria przedstawiająca inwazję skrullów na Ziemię.

2099: World Of Tomorrow
Historia splatająca losy większości bohaterów z imprintu 2099, w tym Miguela O'Hary, Spider-Mana 2099.

Incredible Hulk: Future Imperfect
wkrótce

Hulk: Gray
Kolejna "kolorowa" historia duetu Loeb/Sale. Tym razem twórcy przyglądają się pierwszym dniom istnienia Hulka, wiele lat temu. Pierwsza walka szarego olbrzyma z Iron Manem, pierwsze jego spotkanie z Betty, pierwszy figiel spłatany jej ojcu... Wszystko to spięte klamrą rozmowy dwóch przyjaciół w gabinecie Leonarda Samsona.

Hulk: Broken Worlds
We wszechświecie niezliczone ilości światów i rzeczywistości zostały zmienione na zawsze przez Hulka. Ale czy zawsze kończyło się to tragedią? Dołączcie do nas, kiedy odwiedzimy kilka z tych miejsc i sprawdzimy, co dzieje się z tamtejszymi zielonymi olbrzymami. Zapraszamy na rewizytę w House Of M, Microversum, Future Imperfect oraz Ziemi w 2099 roku!

All-New Savage She-Hulk
Z alternatywnej przyszłości, gdzie trwa odwieczna wojna płci, nadchodzi całkiem nowa, całkiem inna, dzika She-Hulk! Niebezpieczna misja przywiodła ją do regularnego uniwersum Marvela. Jaki straszliwy sekret skrywa ta zielonoskóra ślicznotka? Okaże się wybawieniem, czy zagrożeniem? Obrońcą, czy najeźdźcą? Odkryj razem z nami tajemnicę kryjącą się za tym tytułem.

Fantastic Force vol. 2
Próby stworzenia utopii na sztucznej Ziemi, przez sześciu super bohaterów przybyłych ze zdewastowanej przyszłości.

Strange Tales vol. 5
Antologia zawierająca przygody bohaterów Marvela napisane przez najlepszych twórców komiksu niezależnego.

Fall Of The Hulks: Red Hulk
Jaki sekret zostanie tutaj ujawniony? Jakie są prawdziwe zamiary Red Hulka? I przede wszystkim, co to wszystko ma wspólnego z kosmicznym Hulko-robotem!?

Realm Of Kings: Son Of Hulk
s

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks

Hercules: Fall Of An Avenger

World War Hulks: Hulked-Out Heroes
Dzięki szokująco-wstrząsającemu finałowi Fall Of The Hulks uzyskamy najbardziej niewiarygodnego bohatera, jakiego kiedykolwiek w Marvelu widziano - Hulkpoola! Kto i jak się poświęci dla wyższych celów? Jakie potworne decyzje wpłyną na kształt całego świata? I co u licha mają z tym wszystkim wspólnego Devil Dinosaur, Rawhide Kid, Rama Tut oraz Bluebeard the Pirate?

Avengers: The Origin

Heroic Age: Prince Of Power

Darkstar And The Winter Guard
Winter Guard powraca! Tylko najzacniejsza drużyna rosyjskich superherosów będzie w stanie powstrzymać atlantyckiego Warlorda Kranga, kiedy ten brutalnie zaatakuje wybrzeża ich ojczyzny. Lecz działania Winter Guard mogą mieć straszliwe konsekwencje dla całego świata, jak i samej Rosji. Nawet występ gościnny Agents of Atlas może tu nie pomóc.

Heralds
Potężne siły zbierają się nad Ziemią i tylko superbohaterki Marvela mogą się im przeciwstawić. Lata temu heroldka Galactusa poświęciła swoje życie w obronie uniwersum i nikt nie spodziewał się, że fragment jej duszy wciąż żyje. A teraz powraca ona żądna zemsty na tych, którzy pozostawili ją w zapomnieniu. Najpotężniejsze superbohaterki Marvela będą musiały odłożyć na bok dzielące je różnice i wspólnymi siłami powstrzymać zbliżające się zagrożenie, zanim Ziemia zostanie zniszczona. Emma Frost, She-Hulk, Abigail Brand, Hellcat, Valkyrie, Monica Rambeau oraz Sue Storm zostaną poddane próbie, poważnej jak nigdy dotąd. Miasta legną w gruzach, rodziny będą się rozpadać, a kosmiczne zmartwychwstanie zmieni ich życie na zawsze.

Hulk/Thing: Hard Knocks
Spotkania Hulka z Thingiem zawsze kończą się wybuchowo. Tym razem nie jest inaczej, a przy okazji bohaterowie wiele sobie wyjaśniają.

World War Hulks: Wolverine vs. Captain America
bb

World War Hulks: Spider-Man vs. Thor
bb

Incredible Hulks: Enigma Force
w

Chaos War

She-Hulks
Jennifer Walters jednoczy swe siły z Lyrą, aby dopaść wszystkich zbiegłych członków Intelligencii i rozpocząć swoją nową, dziką i sensacyjną serię. Klaw, Mad Thinker, Red Ghost, Trapster oraz Wizard muszą się mieć na baczności i zapłacić za swoje niecne czyny.

Women Of Marvel
Papierowa wersja historii publikowanych na Marvel.com.

Chaos War: X-Men
Grupa martwych X-Men musi ocalić świat przed zalewem umarłych, wydostających się z zaświatów.

5 Ronin

Skaar: King of the Savage Land

Fear Itself

Fear Itself: Hulk vs. Dracula

Infinity

Marvel Knights: Hulk

Original Sin
Kolejny wielki event Marvela skupiający się na postaci Watchera.

Original Sin: Hulk vs. Iron Man
Każdy ma jeden...

Original Sin: Secret Avengers Infinite Comic
Agenci Coulson i Fury muszą zakończyć pewną nierozwiązaną sprawę, nim zagrozi ona światu.

Original Sins

Avengers & X-Men: Axis
Kolejny wielki event Marvela.

AXIS: Revolutions

Tie-in do AXIS!
• Seria towarzysząca AXIS, najnowszemu wydarzeniu w Marvelu!
• Zawiera historie z epickiej bitwy mędzy Avengers i X-Men a Red Skullem!
• Gdy Red Skull sprowadzi nienawiść na cały świat, czy nasi herosi będą w stanie stłumić to szaleństwo? A może sami się w nim zatracą?

Thanos vs Hulk

Secret Wars vol. 2

Secret Wars: Battleworld

A-Force

• Najpotężniejsze kobiety Marvela w końcu dostały własną wystrzałową serię!
• W zacisznym zakątku Battleworld, wyspiarskie baństwo jest chronione przez dużyne Avengers, której jeszcze nie widziano...
• Walczą aby ochronić mały skrawek jaki pozostał z ich świata, niesamowite A-Force stanie ramię w ramię, gotowe przyjąć na siebie hordy wrogów!

Deadpool's Secret Secret Wars
• Pamiętacie oryginalne Secret Wars z 1984 r.? A pamiętacie jak ważną rolę tam odegrał Deadpool? Zaraz.. nie pamiętacie? Więc musicie natychmiast przeczytać tą historię i się doedukować!
• dodatkowo: bonusowa opowieść Deadpool Contest of Champions!

Old Man Logan
Wejdź do Wastelands... świata, gdzie wszyscy bohaterowie zostali zamordowani przez swoich nemezis, złoczyńców, którzy teraz tu rządzą. W tym świecie pełnym chaosu, jeden człowiek może zrobić różnicę... niechętny wojownik, który niegdyś był najwspanialszym z mutantów... człowiek znany jako Old Man Logan.

Planet Hulk

• Zakazana strefa dzikich Hulków
• Wyczerpany przez bitwy gladiator o imieniu Steve Rogers
• Przygoda, która może złamać ducha największego bojownika o wolność na świecie.\

1872

Runaways vol. 4

Future Imperfect

Civil War II: Choosing Sides
Gdy wśród superbohaterów wybucha kolejna Wojna Domowa, herosi muszą zdecydować, po której stronie się opowiedzieć.

Monsters Unleashed
Potwory ze Srebrenj Ery Komiksów atakują świat Marvela, a herosi muszą połączyć siły, by je pokonać.